Om NonStop Entertainment

NonStop Entertainment är en ledande distributör av kvalitetsfilm och har sedan starten 1998 breddat independentbegreppet och utvecklat nya former för filmdistribution. NonStop Entertainment är stolt distributör av moderna klassiker som Jag är Ingrid, The Wrestler, This is England, Beasts of the Southern Wild, Searching for Sugar Man, Requiem for a Dream, Gomorra, Me and You and Everyone We Know, Leviatan, Winter’s Bone, Moonrise Kingdom, Magic Mike och Mommy.

Under etiketten NonStop Dox återfinns en rad av de senaste årens bästa dokumentärer som Weiner, Peggy Guggenheim – Art Addict, Life animated, September Issue, Bill Cunningham – New York och The Cove, under etiketten NonStop Darkness distribuerar bolaget nyskapande genrefilm som It follows, Babadook, Greasy Strangler, The Guest, Baskin och The Girl With All The Gifts och under 2016 lanserades klassikeretiketten NonStop Timeless där tidlösa titlar som Diktatorn, Den blå filmen, Querelle, Orlando och Moderna tider får nypremiär på biograf.


kontakta oss: 

Press & PR: 

Sofia Dahlén
sofia@etpr.se

Marknadsföring: 

Sanna Stylin
sanna.stylin@nonstopentertainment.com

Biografbokning: 

Johannes Glaumann
johannes.glaumann@nonstopentertainment.com

08 400 100 22 

Digital lansering & Tv-försäljning: 

Mirva Huusko
mirva.huusko@nonstopentertainment.com

08 400 100 23

Material och leverans: 

Melina Maraki
melina.maraki@nonstopentertainment.com
 

Inköp: 

Jakob Abrahamsson, jakob.abrahamsson@nonstopentertainment.com

08 400 100 21

Kontrakt: 

Hanna Hedqvist
hanna.hedqvist@nonstopentertainment.com

Namn *
Namn

Hitta till oss: 

 

NonStop Entertainment AB

Adress: Norra Stationsgatan 93,

SE-113 64 Stockholm, Sweden